Jak spolu souvisí naše cíle, spokojenost a motivace?

Máte nějaký svůj cíl? Víte, kam jdete? Víte, co chcete? Ne? No přece musíte mít nějaký cíl! Cíl, vědění, co chci je přece základ, ve kterém by člověk měl mít jasno.

Všude kolem nás je slovo „cíl“.

Ale ono to nejde jinak. Když něco chceme, máme nějakou představu o tom, jak to bude ve výsledku vypadat – máme cíl. Je to tak pokaždé. A vždy něco chceme.

Cíle máme krátkodobé a dlouhodobé. Když si dáme za cíl zhubnout za rok 12 kilo, může se nám to zdát dost náročné. Proto někdo přišel s tím, že pokud si velké cíle rozmělníme na několik menších – každý měsíc spálím jen 1 kilo – už to najednou není taková dřina.

Není to ale tak trochu past? Najednou máme cílů více. Více krátkodobých úkolů, které musíme plnit, jinak nám „ujede vlak“ a nesplníme už ten roční cíl. Je toho najednou víc.

Je tedy dobře mít více krátkodobé práce?

Úzce to souvisí se spokojeností. Když neustále musíme „něco udělat“, stále se za něčím honíme. A když to něco náhodou nedělám – nechce se nám – tak jsme naštvaní sami na sebe a máme z toho hnedka špatný den.

Všechno by šlo lépe, kdybychom svoje krátkodobé úkoly plnili bez odkládání. Zní to tak jednoduše.

Chybí nám motivace.

Chybí nám to něco, co nás nakopne a pomůže začít. Chybí nám něco, co každý den, každou hodinu hledají stovky milionů lidí z celého světa.

Jen tak mimochodem, není nějaký háček v tom, že ještě nikdo nepřišel na to, jak tu motivaci najít? Právě motivací se ještě budu na blogu zabývat.

Jak jsem psal, motivace nám neustále dělá nějaké problémy… takže představa, že budu každý den plnit sám sebou zadaný úkol není moc reálná.

Jak z kola ven? Co myslíte?

Pište do komentářů dole.

Jakub
Myšlenky dne

Jakub

Marketing. Affiliate. IT. Kreativita. Případové studie. Lidská produktivita. Osobní rozvoj. Přemýšlení. Plánování. Experimenty.
Jakub
Myšlenky dne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *