1. kapitola – úvod a obsah

„Ebook zdarma, tak to proletím, bude to stejně sr…“

Co když napíšu – zdarma to je, ale přispět můžeš? Dostává tím ebook vyšší hodnotu?:-)

Kapitola na odlehčenou

Navrhuji, abychom si tykali. Já budu mluvit přímo k Tobě, bude to víc osobní. Mě vždy tykání a přátelské prostředí vyhovovalo, a myslím, že nebudeš výjimka. Můžeš mi v duchu říkat „ty vole“ a ne „vy“ nebo „ten pán je vůl.“

Neviděl jsem dosud knihu, ve které by autor čtenáři tykal, ale vždyť… čtenářů je sice více, takže je lákavé psát směrem k veřejnosti, ale při čtení knihy jsme u toho každý sám.

Dalo mi to spoustu práce, než jsem to všechno sepsal. Trvalo to zhruba rok, což je víc, než doba tvorby „čtrnáctidenních okopírovaných frází za 999Kč“ nebo „Ebooku“ sloužícího pro sběr Emailů. Na druhou stranu to nebyla celou dobu moje priorita a ani jsem dopředu nevěděl, jakým směrem se budu ubírat. Jednoduše jsem začal psát. Psát o tom, co mi přišlo zajímavé.

Z těchto důvodů ocením, když si na mou knihu uděláš chvíli čas, vypneš a budeš se jí chvíli věnovat.

Nepíšu k lidem, kteří podnikají, nemají čas a minimálně v několika letech si ho na sebe ani nechtějí udělat. Píšu právě k těm, kterým něco osobní rozvoj říká. Píšu pro studenty a pro zaměstnance, kteří něco chtějí. Píšu pro podnikatele, kteří si dokáží sednout a udělat si chvíli klidu pro sebe.

Nevěříme ničemu, co neříkají média

Sepisuji zde jen své názory a myšlenky. Píšu tady jen o tom, co mě zajímá a co mi připadá prospěšné. Pokládám si otázky a snažím se přijít na odpovědi – racionálně. Racionálno pokládám totiž za takový pilíř v podnikání i osobním životě.

Když jsem Ebook dopsal, říkal jsem si, že bych to všechno „hodil do koše“ a nikde nezveřejňoval a to proto, že výstup tohoto díla není samozřejmě nic nového pod sluncem. V téměř každé „odborné“ knize již bylo všechno někdy řečeno a akorát sami lidé si to různě přebírají podle svého, upravují, recyklují, nevěří anebo co dělají s nově nabitými informacemi nejčastěji? Nic.
A pak je čtou znovu, ale jinak podané.

Člověk něčemu uvěří jedině tehdy, pokud to tvrdí „Mainstream“ – noviny, televize, anebo pokud je ta informace podložena racionálně. Pokud je vysvětlena tak, že dává smysl. A na to druhé jsem se právě zaměřil.

Na vše stačí jen čas – udělejte si ho a napište si vlastní knihu

Kniha není nabitá praktickými zkušenostmi, ale slouží jako ukázka toho, že si každý může napsat svou vlastní knihu na téma, které ho zajímá, a hlavně, že může přijít na spoustu věcí sám, jen když si na to udělá ČAS.

O čem píšu?

O marketingu, o dlouhodobé motivaci, která neexistuje, přes vztahy, po „proč“ a „chci něco vůbec?“

Začátek věnuji marketingu, základům, které by mohl mít každý, kdo si chce vyzkoušet nějaký projekt či podnikání, na paměti. Nemusím tomu ani říkat „marketing“, ale spíš nějaký ten selský rozum.

Následně navazuje část „Motivace“, které je prakticky věnováno celý zbytek Ebooku. Zkusil jsem popsat nějaké tipy, jak lehce s něčím začít až po to, „jak“ u něčeho vydržet. Jak možná víte, motivace krátkodobá neexistuje a troufám si tvrdit, že ani ta dlouhodobá.

V poslední řadě proberu sebedůvěru člověka, jak je účinná a že může souviset se vším.
V osobním životě, v podnikání, ve vztazích.

Snažím se dávat odpovědi na otázku „proč“, místo „jak“, čehož je všude plno. Vědět „jak“ se může hodit, nicméně znáš důvod, „proč“ bys to něco měl dělat? „Proč“ bys něčemu měl věřit? „Proč“ by to něco mělo fungovat? Proč by Vás měl někdo chtít? Proč by Vás měli chtít zákazníci? Podle „diety na internetu“ vím, jak zhubnout, ale jaký je pravý důvod, proč chci zhubnout, a proč by tělo mělo chtít zhubnout?

Vím, že mám podle motivačních citátů začít na sobě pracovat, ale proč vlastně? Chci to vůbec? Proč jsem ještě nezačal?

Bez odpovědi na otázku „proč“ nebudeme podvědomě chápat, „proč“ se do něčeho pustit a tím pádem nám bude scházet motivace začít. Na celý tenhle problém se podívám dále.

„…Vzhledem k tomu, že se neznáme, cítíš nedůvěru a nemáš na mě ČAS“

Při čtení je nutné se naladit na tu správnou vlnu, pustit si relaxační hudbu, vypnout a vážně zkusit uvažovat nad textem. Informací je zde dost a byla by škoda Ebook jen „prolétnout“, jak to děláme s většinou knih.

Neznáš mě, nedůvěřuješ mi a, proto Ebook jen tak prolétneš

Je to ale normální a přirozené, vzhledem k tomu, že se neznáme, cítíš nedůvěru a nemáš na mě ČAS. Máš-li ve zvyku číst extra rychle, uděláš to pravděpodobně i teď.

Kdybys mě znal a četl pravidelně můj blog z důvodu, že jsem tě něčím zaujal, možná bys hltal každé moje slovo, a vůbec by ti nevadilo, že teď píšu vlastně o ničem…

Předpokládám, že toto není Tvoje první čtivo na téma Osobní rozvoj, proto nepíšu obecně o tom „jak“ něco udělat. Nemotivuju, ale snažím se psát fakta. Skutečnost. Žádná lákadla. Reálně, jak lze něčeho dosáhnout a že to nemusí být tak snadné, jak to někteří motivační řečníci tvrdí.

Nemám rád řád! Proto občas odskakuju od tématu. Nejsem spisovatel, proto má můj styl psaní trošku jiný formát. Ebook jsem si během psaní stokrát přečetl a pořád něco doplňoval.

Jsou oblasti, kde se nezaobírám příliš do hloubky, a tak se nemůžeš zahloubit ani Ty a rozjímat nad daným problémem. Znáš knihu Restart? Ten bestseller? Šlo to i tak – stručně. Každý bod byl popsán většinou na jednu mini stránku. Otázka je, kolik podnikatelů si z této knihy něco vzalo, když ji jen tak prolítli.

Jakub
Myšlenky dne

Jakub

Marketing. Affiliate. IT. Kreativita. Případové studie. Lidská produktivita. Osobní rozvoj. Přemýšlení. Plánování. Experimenty.
Jakub
Myšlenky dne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *