Jak funguje vztah mezi mužem a ženou

Lidé se kamarádí, aby se mohl jeden druhému vykecat.

Povykládat o sobě. Jsou si sobě rovni. Další možnost. Jeden kamarád je sebevědomý, druhý moc ne. Ten sebevědomější chce toho druhého vlastnit, ten méně je tím více sebevědomým zaujat, chce být veden.  

Rozdíl mezi kamarádstvím a vztahem? Kamarádi nemají tendence toho druhého měnit (zvyšovat mu sebevědomí), kdežto ve vztahu se to děje. Ve vztahu máte vedle sebe člověka, který k Vám už patří, je Vaší součástí. Chcete, aby ten druhý měl stejné vlastnosti, jako máte vy.  

Co milostné vztahy?   

Hádáte se doma? Líbí se Vám to?  

Občas si prostě jen potřebujeme ulevit, není to tak? Nicméně, ve většině případů se vám to určitě nelíbí a hádky nechcete. Pokud bychom více porozuměli jak sobě, tak své drahé polovičce, nemuselo by k nim tolik docházet.  

Protiklady se přitahují, a je taky docela dost možné, že stačí, když jde o opravdového muže a opravdovou ženu a může vzniknout pouto. Muž a žena jsou přeci fyzický protiklad. Jenomže, v dnešní společnosti to tak úplně jednoduše nefunguje. Kolik jste v poslední době potkali na první pohled opravdových mužů? Je jich méně. Proto, když se potká dnešní muž se ženou, není to tak jednoduché, a aby se ti dva poznali, musí zafungovat i něco jiného.  

Otázka pro ženy: Myslíte, že je dobře, že se definicí muže stal (prý už to tak není) muž s pivním výrůstkem? Rozmyslete si to, než na to odpovíte.  

Není to dobře, že? Nicméně….  

Tím, že dnešní společnost vidí muže s pupkem jako chlapa, jako opravdového muže, vnímají to tak i ženy. A pokud tedy máte doma tenhle typ muže, jste podvědomě spokojené.  

Nabízí se ale dvě možnosti, co s tím. Tlačíte ho do přeměny? Pokud ano, chcete ho spíše udělat aktivnějším – s větší sebedůvěrou něco se sebou dělat (nechcete změnit jeho vzhled).

U žen je to obdobné. Symbol ženy se příliš do dnes nezměnil. V historii to byla Věstonická Venuše, dnes tomu není jinak. (To, co vidíme na obálkách časopisů jsou taky ženy, ale symbolem chtíče, což už je věc jiná – chceme se s nimi hlavně předvést – chceme si s nimi zvýšit sebevědomí.)  

Je-li symbol ženství stále Věstonická Venuše, čili žena s velkým „Ž“, a vy se jí podobáte, muži jsou s vámi vždy spokojeni, …protože mají doma ŽENU a to je hlavní. To stačí. 

Pokud vás muž tlačí do „fyzické proměny“, chtějí, abyste byly třeba jen sportovně aktivnější (=sebevědomější co se týče sportovních ambicí). Je to jako u mužů. Pamatujte, že nejde až tak o výsledek, jako o snahu.   

Vy, když nyní uvidíte na obrázku modelku, můžete jí závidět postavu = její sebedůvěru se sebou něco dělat. Ale, když něco budete dělat i pro sebe, sebedůvěru si zvýšíte  
a závisti ubyde.  

Můžete si taky říkat, že taková nikdy vypadat nebudete. A jsme zase u té lítosti…  

Proč si neustále na druhého stěžujeme?  

Oba dva mají tendence toho druhého měnit k obrazu svému, neboli, měnit jeho vlastnosti – převážně z pasivních na ty aktivní, tj. měnit v jednotlivých činnostech z nižší sebedůvěry na vyšší. Zvýšíte-li si ji, bude po Vás žena/ muž méně požadovat a naopak.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *