Tvoříme WEDOS MiniWeb

Jste tady, protože Vám už je jasné, že u Wedosu můžete mít Web (i s uplatněním slevového kuponu) za 99Kč (= cena za doménu a mini web do 100MB máte u nich zdarma). Ale co s tím, když chcete aby onen MiniWeb nějak vypadal a máte nulové znalosti html/ css, a o Javascriptu nemluvě?

Vůbec se nedivím, že jste sem zavítali. Na internetu jsem nenarazil na jediný článek, který by se tímto zabýval. No tak jsem přišel s tím, že se „kód“ doučím do té míry, abych byl schopný si html/ css/ případně Java webík postavit.

Pokud si tedy chcete postavit jednodušší webovou stránku – většinou jde o osobní prezentace nebo weby restaurací, čtěte dál.


Návod, jak si postavit web na mini webu za 99Kč.

Dříve než začneme, rád bych Vám touhle cestou nabídl pomoc doslova za hubičku. Můžeme se domluvit ne na 5000Kč nebo 10 000Kč, ale jen na 1300Kč za nastavení celého Vašeho webu (výběr a zprovoznění šablony, počeštění, nahrání Vašeho obsahu), což může laikovi dát zabrat. A hlavně, pokud Vám na šabloně nebude sedět byť jen maličkost, stejně si nakonec někoho kvůli tomu zaplatíte a to ve výsledku třeba i podstatně více.

V praxi by to mohlo vypadat tak, že mi napíšete téma, o kterém by Váš web měl být a já Vám pak pošlu návrhy šablon, jak by to mohlo vypadat (nebo si vyberete šablonu vy sami) a po schválení a zaslání přístupů k Vaší doméně na tom začnu pracovat. Podrobnosti a případné další úpravy pak záleží na domluvě. O šablonách se více rozepisuju níže.

Své poptávky prosím pište na info@jakubkoch.cz

Obchodní reference na webtrhu zde
Webové reference prezentací, magazínů, firemních nebo osobních stránek (většinou hotový pouze homepage)

     


Zmínil jsem se o šablonách. Internet totiž nabízí nespočet šablon zdarma, ale i za pár málo dolarů, které se dají rovnou využít pro náš prospěch a nemusíte tak programovat web doslova z čistého papíru. Častou výhodou je také to, že pokud ve Vaší vybrané šabloně postrádáte nějaký prvek, který jste třeba našli zas na jiné šabloně, dá se onen prvek „vzít“ a použít i u Vás.

Časová a „nervová“ náročnost závisí na „propracovanosti“ šablony a dalších případných úpravách, aby Váš web vypadal přesně podle Vašich představ. Proto, čím přesnější šablonu, tzn. předpřipravenou bez potřeby větších úprav, si vyberete, tím to bude všechno jednodušší.

Edit: Pokud se Vám nějaká šablona zalíbila, většinou obsahuje i hotové podstránky, které jsou do ceny rovněž zahrnuty.

Šablony zdarma a ty za pár $

Je to jednoduché. Do vyhledávače zadávejte třeba: html css free themes, nebo html css car themes, blog themes, jewellery themes, apod. Základ je tam to „html css themes free“ nebo jen html css themes“. No a pak už Vám vyjedou buď placené nebo ne. Neplacené třeba tady, tady, kombinace obojího tady, placené tady. Je toho samozřejmě víc. Stáhněte si ji a otevřete. Jo a pomalu se poohlížejte po nějakém html editoru, častý je Notepad ++, možná ho ve svém laptopu máte.

Nahrávání souborů, nachystání html editoru a nastavení DNS

Soubory z html/ css šablony

Soubory z html/ css šablony

Teď Vás bude čekat asi 10-15 minutová práce (záleží, kolik souborů šablona obsahuje). Všechny soubory ve SLOŽKÁCH nahrajte do souborů, viz fotka níže. Asi si mezitím říkáte, co s těmi „červenými“ soubory. Vy tam červené kolečka mít nemusíte. Záleží, jaký typ prohlížeče používáte. Já používám Operu, které má „0“ v logu. Tyto soubory mimo SLOŽKY jsou tzv. podstránky.

Na fotce níže, běžte do „Stránky“, vytvořte novou stránku, s již českým názvem názvem – „o-nas“.

Teď přijde čas na Váš html editor. Otevřete opět v mém případě soubor „o-nas“, zkopírujte z „about-us“ veškerý kód a vložte do nově vytvořené stránky, kterou jste pojmenovali česky „o-nas“. Uložte.

Wedos Miniweb

Takhle stejně postupujte i s dalšími podstránkami.

Nejdůležitější „stránkou“ je tzv. index. To je Homepage Vašeho webu a skládá se z html kodu. Ten už je ve „stránky“, viz foto nahoře vytvořen. Co tam je, vymažte a nahrajte html z šablony, úplně stejně jako s předchozími podstránkami.

Jak jde vidět, načmáral jsem tam i druhý krok – modře. V záložce „Nastavení DNS“ intuitivně ty DNS nastavte. Bez tohoto kroku Vám stránky nepojedou vůbec.

Linkování css a java souborů

Tvoříme Wedos MiniWeb

Máte před sebou další dávku několika minut nudy. Ale, pořád je to lehce zvládnutelné.

Otevřete si naši index stránku. Musíte teď správně upravit cestu ke všem našim nahraným souborům, tj. k fotkám, css, js (java) souborům… Kde to máte změnit poznáte podle toho, že je tam většinou „href“ nebo „src“ na začátku, viz obrázek nahoře.

Vezmeme si první řádek. „…href=“css/animate.css„>“ To „animate“ je název souboru, vy jen změníte cestu na „„…href=“http://vasedomena.cz/files/animate.css„>“

Nebo, adresa „js/modernizr-2.6.2.min.js“ bude „http://vasedomena.cz/files/modernizr-2.6.2.min. js“. Pokud Vaše šablona obsahuje podstránky, musíte tyto cesty nastavit i tam.

To, jestli se Vám Váš Miniwebík podařil zjistíte tak, že si otevřete Vaše stránky a budou vypadat docela rozumně. Jak ne, tak jste něco vynechali anebo si musíte vyčistit v prohlížeči Cache.

Nastavení UTF-8 aneb když se Vám zobrazují „divné“ znaky místo textu

Tady v indexu na tomto řádku:

…“content=“text/html; charset=utf-8″ /> musí být právě ono UTF-8 a nic jiného.

Rozchození IKON

Spousta šablon má na svých www ikony, např. u telefonu bude ikonka telefonu. Může ale jít o různé šipky, hýbající se kolečka, grafy. Vypadá to lépe.

Tady pomocí tohoto návodu to zvládnete sami. Je jen potřeba, opět v indexu, dovložit kód: „“ a pak už tam, kde chcete mít onen znak, tak pro něj vložit příslušný kód: <link rel=“stylesheet“ href=“https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/font-awesome/4.7.0/css/font-awesome.min.css“>

Horší je, když šablona používá ikonky odjinud. Musíte najít, ideálně přes originální web, jak je to uděláno tam.

Wedos MiniWeb nenajde vyhledávač

Fráze, kterou často hledáte a já se vůbec nedivím. Jde o velmi častý problém, který jsem ale u všech miniwebů i klasických webů zatím 100% vyřešil.

Vždy jsem si myslel, že se web objeví ve vyhledávači, tzv. „zaindexuje“ časem sám, ale není to tak, je třeba tomu jít naproti. Bohužel, nějaký návod k tomu neexistuje, nikdo nic neví… Každopádně.

Vždy jsem udělal následující 3 kroky:

  1. Web musí mít nějaký obsah
  2. V indexu si zkontrolujte, jestli tam někde náhodou není slovíčko „no index“. Jestli jo, smažte. 
  3. Nahrajte svůj web do google webmaster tools

Pak už jen čekejte max několik dní.

To, jestli je Váš web ve vyhledávači zjistíte tak, že ve vyhledávači zadáte: „site://vasedomena.cz“ a pokud to něco najde, tak máte vyhráno.

50% MiniWebu Hotovo

To, co šlo nějak jednodušeji popsat jsem zde uvedl. Dejte vědět, kdyby ne:-)

To je takový základ. Jenže, jak jsem psal v úvodu, na šabloně se Vám něco nemusí líbit anebo chcete něco přidat a co pak.

S mazáním nebo psaním kódu, když si s tím budete hrát, buďte vždy opatrní. Stávají se věci, že i když si myslíte, že jste všechno vrátili na původní místo, tak web nemusí správně fungovat. Vyčistěte cache a když se nic nestane, museli jste vážně někde udělat chybu.

Často se stává, že stránky vypadají jinak v Exploreru a Chrome. Je třeba to sledovat hned zezačátku.

Je s tím drbárna, což se nedá moc dobře popsat. Jestli se do toho pustíte, uvidíte sami.

Ať se daří!

Myšlenky dne

Jakub

Marketing. Affiliate. Kreativita. Případové studie. Lidská produktivita. Osobní rozvoj. Plánování. Experimenty na lidech.
Jakub
Myšlenky dne

Latest posts by Jakub (see all)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *