O mě

Jmenuju se Jakub, původně z Karviné, pak z Ostravy a momentálně sídlím v Praze.

Jsem marketingový nadšenec

Všechno začalo, když jsem jako 15ti letý objevil knížku Co prodávat, komu a jak. Bylo to vůbec první seznámení se s marketingem, které mělo za následek pozdější registraci do vědecké knihovny v Ostravě a přečtení desítek knih na toto téma. Abych to shrnul, vzal jsem si z toho 3 body a to, že jsme pozadu, že jsou naše služby slabé, nevyužíváme marketing a že nejsme kreativní.

V průběhu čtení jsem poznal kluka s přezdívkou BigLebowski – někteří možná znáte a ten mi ukázal marketing – online. Možnost výdělku na internetu mě zaujala a tak jsem se k tomu na chvíli dostal.

Býval jsem hráč

Jenomže, příliš brzy jsem byl sveden hazardní hrou – ruletou. Samozřejmě, začátky byly divoké, něco jsem utratil, něco získal, až jsem se dopracoval k tomu, že jsem tuto hru bral profesionálně. Zjistil jsem, že je u toho třeba 90% času přemýšlet a 10% hrát. Této hře jsem obětoval 6 let.

Jak píšu, možná i díky tomu jsem se naučil více přemýšlet, začal jsem hrát šachy a protože je ta hra náročná na psychiku, tak jsem se musel naučit zklidnit. Začal jsem nepravidelně meditovat a poslouchat relaxační hudbu.

Vystudoval jsem marketing

Snad i díky výše uvedenému jsem si prodloužil ročník ve škole. Po získání titulu jsem samozřejmě neměl moc praxe a to kvůli výše uvedeného. Jediný směr, ve kterém jsem chtěl pracovat, byl marketing, takže jsem hledal pouze marketingové pozice.

Hodně jich bývá takových, že firma chce s marketingem začít a hledá nějakého nadšence, který má nějaké základy a doufají, že je zachrání:)

Nastoupil jsem krátce do dvou IT společností, kde jsem dělal přesně práci, kterou popisuju. Obsah, publikace na sociálních sítích, nějaká menší PPC kampaň, posílání emailů, tvorba firemního časopisu, no všechno… ale nic, kde bych se něco mohl naučit, neměli žádné nástroje, nic nového nechtěli, nebo nebyla možnost nic vyzkoušet.

Ponaučení: Hledat si práci ve velkých firmách, o to to ale může být těžší…

Pracuji a začínám znovu – s affiliate

Nakonec jsem získal práci, která se zabývá tvorbou www stránek v super drahém systému – Adobe experience manager, který si můžou dovolit jen ty největší firmy. Je to odklonění od marketingu, ale má to své výhody. Jde o globální – americkou společnost = americká kultura, tykání na pracovišti, angličtina, apod.

Tato práce sice člověka unaví, ale není taková, že bych nad ní trávil čas po pracovní době. Navíc, když je zrovna méně práce, člověk se může zabývat i něčím jiným – u mě je to právě affil.

Blog z 0Kč – 20 000Kč

Aneb alternativní název mého blogu. Budu blogovat do té doby, než se mi podaří mít měsíční zisk 20 000Kč z affiliate.

Měl by to být blog pro nováčky, chci jim popisovat moje postupy, případové studie, úplné začátky.

Pokud budete chtít, osvědčené postupy jsou volně k dispozici, jsem taky otevřený návrhům nebo podpoře v komentářích.

Jakub
Myšlenky dne

Jakub

Marketing. Affiliate. IT. Kreativita. Případové studie. Lidská produktivita. Osobní rozvoj. Přemýšlení. Plánování. Experimenty.
Jakub
Myšlenky dne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *