Může mít online magazín smysl? Zjistíme

Online blogování/ online magazíny se můžou jevit jako jednoduchý způsob, jak si něco málo přivydělat.

Ale ono se to tak jenom jeví. Pokud všechno ne-outsourcujete, což zpočátku dělat nebudete, tak si děláte a učíte se všechno sami. A to zabere spoustu času. A hodně krát ani nevíte, co děláte, a jestli vám to něco může zafungovat.

Já jsem pojal blogování tím nejhorším možným způsobem.

Neprofesionálně. Nechal jsem si vytvořit cca 30 článků na vybraná – málo konkurenční – klíčová slova a nechal jsem to běžet. A doufal jsem, že se časem vynoří návštěvnost.

Tahle strategie podle mě může fungovat, pouze když máte štěstí a skutečně najdete klíčové slovo, které je málo konkurenční a přitom docela vyhledávané (řekl bych aspoň 100-200/měsíc). A takových slov opravdu není moc.

Můžete to samozřejmě zkoušet. Udělat si blog tak, jak to dělal já (dá se to vytvořit za den plus práce copywriterů) a třeba se tam ti lidé nějak začnou pomalu hrnout. Jenže, je to sázka na nejistotu a to já moc nemusím.

Jak by se mělo blogovat správně?

Mělo by se blogovat pravidelně. Dneska blogy fungují tak, že si je propagujete placenou reklamou, získáváte si fanoušky, pravidelné čtenáře, apod. Podmínkou tedy je psát tak, aby se k vám lidé chtěli vracet.

Ale co je hlavní – monetizace.

Pokud nemáte vlastní produkt, musíte se spolehnout na takový Adsence, případně affiliate, a v tomto prostě ty příjmy obecně nejsou tak velké. Pokud tedy nejste majitelem nějaké velké skupiny lidí nebo nedisponujete emailovou databází s potenciálními kupci.


Mám teď mimo jiné blog o bydlení (tenhle jsem se snažil udělat trochu originálně, co se týká obsahu), na který se dostávají hlavně lidé z neplacených příspěvků na Facebooku, takže to může mít nějaký potenciál, ale zatím nejsem v té fázi, abych to pořádně rozjel.

Není to teď moje priorita, ačkoli bych se s vámi chtěl podělit o zkušenosti a výsledky!

P. S. Jediný blog ze 4, které jsem pojal takhle neprofesionálně a který nějakou tu korunu hodí, je blog o dotacích. Kdo by o tom taky chtěl psát že…

UPDATE: Mám jít do toho bydlení pořádně?

Plán by byl takový. Pravidelné přispívání na blog 2x týdně, reklama na FB na fanoušky a propagace každého nového příspěvku.

Cíl: 20 pravidelných článků: 2500Kč

Reklama rozpočet: 4000 Kč – 5000 Kč

Start od 1.6. 2021.

1.7. si dáme nějaké shrnutí, co a jak, a jestli by tahle cesta mohla mít smysl. Smysl, když jediná monetizace bude skrz právě Adsence.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *