Můj příběh

Jmenuju se Jakub, původně z Karviné, pak z Ostravy a momentálně sídlím v Praze.

Jsem marketingový nadšenec

Všechno začalo, když jsem jako 15ti letý objevil knížku Co prodávat, komu a jak. Bylo to vůbec první seznámení se s marketingem, které mělo za následek pozdější registraci do vědecké knihovny v Ostravě a přečtení desítek knih na toto téma. Abych to shrnul, vzal jsem si z toho 3 body a to, že jsme pozadu, že jsou naše služby slabé, nevyužíváme marketing a že nejsme kreativní.


V průběhu čtení jsem poznal kluka s přezdívkou BigLebowski – někteří možná znáte a ten mi ukázal marketing – online. Možnost výdělku na internetu mě zaujala a tak jsem se k tomu na chvíli dostal.

Býval jsem hráč

Jenomže, příliš brzy jsem byl sveden hazardní hrou – ruletou. Samozřejmě, začátky byly divoké, něco jsem utratil, něco získal, až jsem se dopracoval k tomu, že jsem tuto hru bral profesionálně. Zjistil jsem, že je u toho třeba 90% času přemýšlet a 10% hrát. Této hře jsem obětoval 6 let.

Jak píšu, možná i díky tomu jsem se naučil více přemýšlet. K tomu, abych se vůbec naučil přemýšlet, tak jsem začal šachy – dneska mi to už jde docela dobře. Začal jsem nepravidelně meditovat a poslouchat relaxační hudbu.

Vystudoval jsem marketing

Díky ruletě jsem si prodloužil ročník ve škole. Po získání titulu jsem navíc neměl moc praxe – kvůli výše uvedeného.

Jediný směr, ve kterém jsem chtěl pracovat, byl marketing, takže jsem hledal pouze marketingové pozice.

Hodně jich bývá takových, že firma chce s marketingem začít a hledá nějakého nadšence, který má nějaké základy a doufají, že je zachrání:)

Nastoupil jsem krátce do dvou IT společností, kde jsem dělal přesně práci, kterou popisuju. Obsah, publikace na sociálních sítích, nějaká menší PPC kampaň, posílání emailů, tvorba firemního časopisu, no všechno… ale nic, kde bych se něco mohl naučit. Neměli žádné nástroje, nic nového nechtěli, nebo nebyla možnost nic vyzkoušet.

Ponaučení: Hledat si práci ve velkých firmách, o to to ale může být těžší… Aktuálně ale v jedné takové jsem:)

Pracuji a začínám znovu – s affiliate

Nakonec jsem získal práci, která se zabývá tvorbou www stránek v Adobe experience manageru. Je to odklonění od marketingu, ale má to své výhody. Jde o globální – americkou společnost = americká kultura, tykání na pracovišti, procvičení angličtiny, apod.

Tato práce sice člověka unaví, ale není taková, že bych nad ní trávil čas po pracovní době. Navíc, když je zrovna méně práce, člověk se může zabývat i něčím jiným – u mě je to právě affil.

Blog o všem

Na blogu publikuju jen to „publikovatelné“. To, co lidem může nějak pomoct. To, za čím si stojím. To, co má smysl.

A jak je vidět, momentálně jde o tvorbu jednoduchých html/ css webů, píšu svůj druhý Ebook (na první Vás zvu bannerem) a za třetí jsou to CZ affiliate – obsahové weby.

Myšlenky dne

Jakub

Marketing. Affiliate. Kreativita. Případové studie. Lidská produktivita. Osobní rozvoj. Plánování. Experimenty na lidech.
Jakub
Myšlenky dne

Latest posts by Jakub (see all)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *