„Vlastní nitro“ vs. „Úspěšní“ – Ideál je to skloubit

2 možnosti: Říká Vám něco osobní rozvoj nebo spíš to „zamýšlení se“, uvažování nad tématy, nekonvenční myšlení, snažení se věci posuzovat objektivně (více realisticky, dle skutečností), snažení se pochopit lidské jednání…? Snažení pochopit se život a jeho smysl…

Nebo jste na to neměli čas, jste zaměřeni spíš extrovertně, máte práci, jste úspěšní (nebo si to alespoň myslíte), o lidech, kteří moc uvažují smýšlíte negativně…:-)

Hádám, že když jste u mě na blogu, který se věnuje podobným myšlenkám, patříte do první skupiny. Samozřejmě, není to dobře, ani špatně. To není nic…

Jde mi spíš o takové zamyšlení…

Nemůžu posoudit, ale většina z nás se dříve nebo později dostane do toho bodu jedna. Kdy se začne zajímat o svůj život, začne myslet na budoucnost (rozumně), mírně potlačí svoje ego, už se nebude tak hnát…

Je těžké zvládat obojí. Ti, kteří jsou spíše zaměření na sebe, ti to mají v dnešním světě těžší, protože jsou spíš v menšině, než zbytek.

Naopak lidé jdoucí si za svým, kteří nemají „čas“ hloubat to mají o něco jednodušší co se týká jakéhosi „pracovního úspěchu„, za to ale v životě můžou narazit na problém, který je překvapí, nebo takhle – neporadí si sami.

Ideál je to nějak skloubit. Najít si „čas“ (viz můj ebook) na přemýšlení u těch, kteří to dosud nedělají (chápu, že pracovně vytížení lidé to mají těžší, ještě když mají doma ženu, děti a třeba i psa) a naopak být více extrovert ve smyslu dělat to, co chci, nebát se neúspěchu.

Stejně jako vše ostatní, i toto by mělo být v rovnováze.

Nebo je to jinak?

Jakub
Myšlenky dne

Jakub

Marketing. Affiliate. IT. Kreativita. Případové studie. Lidská produktivita. Osobní rozvoj. Přemýšlení. Plánování. Experimenty.
Jakub
Myšlenky dne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *