Případovka affil začátečníka: Vendyshop.cz u Affilo 1. díl

Jednoho dne jsem si řekl: „Zkusím to.“ Půjdu do Affilo shopu (Poskytnou Ti šablonu reálného funkčního obchodu, kterou si můžeš nahrát na svou vlastní doménu a začít prodávat – jako affiliate partner.)

1. Affiliate eshop – Úplné začátky
2. Propagace eshopu přes PPC -Velká očekávání
3. Pauza a PPC propagace odznova
4. Vyhodnocení kampaně

„Vydělat si několik stovek měsíčně je tak snadné“

Projekt funguje už nějaký ten rok, takže přicházím opět pozdě, nicméně stále se ozývají hlasy, jak jednoduché je si přivydělat minimálně několik stovek korun. Výkřiky:“ Zprovoznil jsem eshop za jediný den, druhý už vydělávám!“ nebo „Na svůj web nahodíte pár affiliate odkazů a nějakou tu stovku měsíčně Vám to hodí.“ mě donutily to zkusit.

Jsem začátečník. Představte si, že neumím nic… a přesně tak budu v případovce postupovat.

Případová studie plná neúspěchu a zlosti

Ano. Taky mě nejvíc zajímají neúspěšné případovky, ale jakoby se po nich slehla zem. Tady se „podnikatelských chyb“ dočkáš a to hned zkraje, protože: Neumím nic. Budu ale doufat, že se přes to přeneseme a eshop dotáhneme do pozitivích výsledků!

Jak budu postupovat: Vytvořím eshop, nahodím obyčejnou reklamu na Facebooku a budu čekat na příjem:) Finanční…


Založení eshopu

Poslouchám: https://www.youtube.com/watch?v=kjPT QLgGpq8&t=786s

Na Affilo je super, že poskytuje velmi snadné a srozumitelné návody na to, jak si u nich založit eshop. Dá se říct, že jsem spustil vlastní eshop na svojí doméně vendyshop.cz fakt rychle. A budu prodávat kostýmy pro letušky, hh:

kostymky letuska

… A hlavně erotické prádlo. První dojem z designu stránky je super. Co teď? Na první pohled chybělo logo, takže jsem na radu Samuela Hornka investoval 5 dolarů na fiverr za vytvoření loga. Nápad s maskou je můj. Krom toho logo vypadá dost obyčejně (to ho ještě dodavatel upravoval), ale zkusíme to i tak.

Takže mám eshop, katalog k tomu zatím nedělám, chci se jen naučit tvořit reklamu na sociálních sítích a vydělat si pár Kč.

Spouštím jednoduchou kampaň na FB

S cílením na všechny (no dobře, tak jen na ženy), nebudu se s tím párat – podle jiných mi to vydělá… Obětuji tedy celých 200,-Kč ( s tím, že o ně fakticky přijdu.) ->Výsledek?

Vsuvka: Po studování, co všechno FB umožňuje a jak složité může být úspěšné nastavení mě napadá:

Může kluk s pár stovkami skutečně spustit výdělečnou propagaci?

Nevím.

Výsledek je tedy jaký?

Po třech dnech, kdy jsem se k FB dostal a levou zadní jsem nachystal jednoduchou Facebook reklamu na proklik do eshopu mi onu reklamu neschválí… Měním obrázky z ležící ženy ve spodním prádle na ženu ležící v moři, otočenou zády ke mě a …nic. Měním na obrázek, kde je pouze vyobrazená maska (tu co znáte z 50 odstínů). ..Nic. zkouším propagovat jen kategorii nesouvisí s ero prádlem..Nic.

Fackbook nechce moje peníze!

Eshop s čímkoli erotickým na FB propagovat nelze.

Obracím se frustrovaný na podporu Affilo pro konkrétní radu a zjišťuji, že mám zvolit jiný typ eshopu.

Měním letušky na pyžama, plavky a … spodní prádlo

Cílit celý web jen na ženy mi přišlo až moc obecné, proto cílím jen na jednu kategorii – pyžama.

Po trápení s výběrem fotografie a následným výběrem trochu komické fotky jsem reklamu potvrdil…. a byla úspěšně schválena.

Výsledek?

32 Kliknutí na odkaz
3 512 Dosah
7,92 Kč za klik
253,56 Kč Náklady
0 Kč Výnosy
_______________
Zisk = -253,56 – (Dosavadní náklady 300) = – 553,56 Kč

Ne, takhle ne. Konec srandy.

Za 32 prokliků ta jedna objednávka měla být… Dále, už jen cena za klik skoro 8 Kč je blbost, když se mi dříve povedl klik za ani ne 2 Kč.

Jedeme znovu. Dvě sady a pět reklam. + Modifikované fráze

Zdroj na rozdíly mezi kampaněmi, sadami a reklamami: https://www.facebook.com/business/help/706063442820839 🙂

https://support.google.com/adwords/answer/2497836?hl=cs – rozumné vysvětlení shod klíčových slov, s čímž se při tvorbě kampaní vždy potkáte.

Půjdu na to jak nejlépe můžu.

Ale napřed propagace zdarma přes Facebook fake účty, zajištění obrázků do svých reklam, zajištění sledování „trackování“ reklam, ať vím, které jsou účinné a které ne. A až pak spuštění kampěně na Facebooku.

Jakub
Myšlenky dne

Jakub

Marketing. Affiliate. IT. Kreativita. Případové studie. Lidská produktivita. Osobní rozvoj. Přemýšlení. Plánování. Experimenty.
Jakub
Myšlenky dne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *