Shrnutí všeho důležitého [7. část]

Teď už víte, co za vším stojí. Všichni chtějí být podvědomě sebevědomí a všichni mají rádi ty, kteří jsou sebevědomí. 

Nelíbí se Vám to? Ale ono to tak vždy bylo, je a bude. Takhle funguje lidská mysl. Díky tomuhle poznatku můžete pochopit jednání jiných lidí, proč jsou nebo nejsou oblíbení, proč se chovají nějak, proč se hádají, co chtějí slyšet, apod. 

Proč jsme málo sebevědomí? Máme špatné zkušenosti z mládí? Něco se nám nepovedlo a teď máme strach danou činnost opakovat. Aby nedošlo k tomu, že se nepovede zase. Třeba jsme to zkusili znovu a ono to zase nevyšlo. Proč jsme negativně naladěni? Jednak je to díky médiím, které na nás chrlí jen to špatné, ale z jakého důvodu ještě? 

Není příčina v nižším sebevědomí? Nemusíme mít z ničeho strach. Můžeme jednat úplně klidně sebevědomě, a to ze dvou důvodů – 1) Lidem se sebedůvěra líbí. Takže ať už se chováte jakkoli, ale sebevědomě, budete ostatní přitahovat. 2) Vy sami chcete takovými být. 

První změny ve svém chování pocítíte hned. Pamatujte ale, že sebedůvěra roste zejména díky nabitým zkušenostem. Shrnutí všeho důležitého 

Vše důležité je napsáno v knize, nicméně byl bych nerad, kdyby i tato kniha skončila jako všechny ostatní. Že si z ní to nejdůležitější nevezmete do budoucna. Proto znovu zdůrazňuji důležitost sepsání si poznámek nebo toho, co chci, na papír a uložení na viditelné místo – tak, abyste tu Vaši zprávu měli neustále na očích. Lidé zapomínají.

A zapomínají hlavně na „proč“.  To, že bych měl jít běhat si říkám snad každé ráno, proto si to nebudu ani nikde psát že jo. Ale proč bych měl vlastně jít ven? To je otázka, kterou byste nejen mohli vědět, ale musíte si ji taky každý den připomínat.

Můj názor je, že nalepovací štítky jsou stále v něčem výjimečné.

Zmiňoval jsem se o přebytku informací, abychom nečetli pořád to stejné dokola.
A zároveň, že se na různých událostech dozvíte to, co už na internetu je. Jen velmi výjimečně a za výjimečný peníz se dozvíte know-how, které nejsou příliš dostupné.  

Zmínil jsem se o potřebě udělat si čas – dát si kafe na klidném místě a vůbec potřebě se před rozhodnutími rozmýšlet.  

Co je obzvlášť důležité, je mít plán. Bez něj nebudete vědět, jak v životě postupovat, můžete se nudit, budete přinejhorším ovládáni. 

Rozepsal jsem se také o motivaci, nad níž můžete určitým způsobem vyzrát. V poslední řadě to bylo téma sebevědomí. Každý den se Vám naskytne příležitost zanalyzovat nějakou situaci, pochopit jednání lidí a dle toho jednat nebo se s tím smířit.  

Ptejte se „Proč“. Proč? Protože: 

Umění pochopit stav věcí Vám může změnit život. 

„Úkolem filosofie je pochopit to, co jest.“ G. W. F. Hegel 

Závěrem

Dámy a pánové, všechno důležité jsem řekl. Jsem si naprosto jistý, že to všechny z Vás přinutilo se přinejmenším zamyslet, anebo ještě lépe, že Vám to bude v životě prospěšné. 

Je taky možné, že si z ní nevezmete nic, protože k věcem musíte dojít sami, díky vlastnímu uvědomění (např. psaním) a ne tím, že si něco přečtete, ať už od autority nebo někoho cizího.  

Nebo co musíme udělat, abychom něco dokázali? Chce to trochu zpomalit, dát si kafe a…. 

Budu rád, pokud si zapamatujete jednu věc.  

Zásadnější informace Vám nikdo už nepřinese. To je vše. Možná Vám opět přijde něco zajímavé, ale bude se jednat opět o krátkodobou motivaci.  

Vše již bylo řečeno…. 

Je to Vaše volba, co uděláte po zavření knihy.  

Poděkování patří copywriterce Janě za věcné připomínky.

Myšlenky dne

Jakub

Marketing. Affiliate. Kreativita. Případové studie. Lidská produktivita. Osobní rozvoj. Plánování. Experimenty na lidech.
Jakub
Myšlenky dne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *